Strona główna
Ekologia
Tutaj jesteś

Rodzaje filtrów paliwa

23 kwietnia 2024 Rodzaje filtrów paliwa


Filtr paliwa, tak jak wskazuje jego nazwa, jest odpowiedzialny za usuwanie z paliwa wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, które mogłyby negatywnie wpłynąć na działanie silnika. Samochodowy filtr paliwa jest więc swojego rodzaju strażnikiem, który zatrzymuje wszystkich nieproszonych gości. Jest to bardzo ważne, ponieważ część zanieczyszczeń, takich jak opiłki żelaza czy drobinki piasku mogą w zaskakująco poważnym stopniu fizycznie uszkodzić wnętrze cylindra. Inne, mniej twarde zanieczyszczenia mogą z kolei zapchać wąskie kanaliki, takie jak chociażby dysze wtryskiwaczy. Warto jest więc potraktować temat filtrów paliwa poważnie i wybrać model dopasowany do twojego stylu jazdy, samochodu i warunków, który jednocześnie spełnia odpowiednio wysokie standardy jakości. Obecnie rynek filtrów paliwa jest już na tyle rozwinięty, że dostępne rodzaje filtrów samochodowych możemy dzielić na typy. Do najważniejszych z nich należą: 

 Rodzaje filtrów paliwa

  • Filtry z magnesem — tak jak już wspominaliśmy, twarde opiłki żelaza należą do najpoważniejszych zagrożeń, jakie mogą znaleźć się w baku samochodu. Warto jest więc wybierać filtry, które mają dodatkowe zabezpieczenia na taki wypadek. Mały, ale silny magnes jest w stanie wyłapać wszelkiego rodzaju metalowe opiłki, oczywiście o ile są wykonane z materiału o właściwościach ferromagnetycznych.

  • Filtry z podgrzewaczem — każdy właściciel samochodu z silnikiem diesla wie, że niskie temperatury wpływają na to, jak taki samochód odpala. Jeśli więc mieszkasz w miejscu, w którym temperatury systematycznie spadają mocno poniżej zera i jeździsz samochodem z silnikiem diesla, to inwestycja w filtr, który ogrzeje nieco paliwo, zanim to trafi do komory spalania może okazać się ratunkiem w trudnej sytuacji.

  • Filtry z czujnikiem wody — woda w komorze spalania nie jest może tak niebezpieczna, jak inne zanieczyszczenia, ale też może doprowadzić do niechcianych sytuacji. Nie dziwi więc, że czujniki tego typu są tak popularne.

Jak więc widzisz jest w czym wybierać, a przedstawione powyżej typy filtrów paliwa to tylko wierzchołek góry lodowej. Zachęcamy do samodzielnego zainteresowania się tym tematem i dobranie takiego filtra, który najlepiej wpasuje się w twoje osobiste preferencje.

Materiał zewnętrzny

Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę międzyzębową

Redakcja symbio.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Usługi ochrony środowiska dla firm
sprzęt na wakacjach
Jak uzyskać szybką pomoc psychologiczną

Jesteś zainteresowany reklamą?