Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Top 3 rady dzięki, którym zyskasz większą pewność siebie, ale i młodość na dłużej.

20 kwietnia 2023 krem

Dobre rady są zawsze w modzie i cenie. My właśnie takie dla Was przygotowaliśmy. Dzięki nim pozbędziecie się kompleksów, ale też zrobicie wiele dobrego dla siebie. Ale to nie wszystko. Otóż zachowacie też młodość na dłużej.

Dobry krem pod oczy – postaw na produkt z kwasem hialuronowym

Warto wiedzieć, że nasza skóra starzeje się już po 25 roku życia. Cóż, nie brzmi to optymistycznie, ale z drugiej strony są sposoby, by zachować młodość na dłużej i opóźnić proces starzenia. Można powiedzieć, że kluczem do sukcesu jest odpowiednia pielęgnacja. A jej bazą na pewno jest dobrym krem pod oczy. Należy tutaj wybierać produkt, który w swoim składzie ma dużą ilość kwasu hialuronowego. Tutaj musicie widzieć, że działa on na skórę niczym filtr, który zapobiega utracie nawilżenia. Wzmacnia, ale i odbudowują warstwę lipidową i do tego jeszcze chroni przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, a do tego jeszcze poprawia napięcie skóry i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Zwróćcie uwagę czy w składzie jest mikrometryczny kwas hialuronowy. Otóż ma on niezwykle niską masę cząsteczkową. A dzięki temu przenika w jeszcze głębsze warstwy skóry i ją wzmacnia. Krem należy stosować przynajmniej raz dziennie, bo dokładnym oczyszczeniu skóry. Oczywiście nie zapomnijcie także o właściwym oczyszczaniu skóry. Przynajmniej raz w tygodniu należy wykonać olejowanie, ale też peeling. Do tego zawsze, nawet, gdy Wam bardzo się nie chce, musicie zmywać makijaż. Jeżeli tego nie będziecie robić, to Wasza skóra zdecydowanie szybciej będzie się starzeć. Powstaną też nowe niedoskonałości. A tego przecież chcecie uniknąć.

Zbilansowana dieta dla zdrowia i urody

Mówi się, że jesteśmy tym co jemy i w sumie jest w tym nieco prawdy. W końcu jedząc zdrowe produkty możemy zachować urodę na dłużej, ale też ryzyko wielu chorób jest zdecydowanie mniejsze. Jak więc powinna wyglądać zdrowa dieta? Cóż, jej skomponowanie nie jest wcale trudne. Przede wszystkim powinna opierać się na dużej ilości warzyw. Im więcej, tym lepiej. Bazą każdego dania powinno być 75% warzyw. Należy ograniczyć jedzenie mięsa i zastąpić je rybami, które są bogate w kwasy Omega-3. Mają one silne działanie przeciwzapalne. Łagodzą podrażnienia, a do tego jeszcze wykazują działanie przeciwzakrzepowe. Z diety trzeba całkowicie wyeliminować produkty śmieciowe, czyli choćby fast food, ale też kolorowe napoje, bo to tylko puste kalorie. Ich wartości odżywcze są niemal żadne, a to może prowadzić do niedoborów. Swoją drogą warto zdawać sobie sprawę, że jedzenie śmieciowe uzależnia, a więc nie wiadomo dlaczego potem macie ochotę na kolejnego hamburgera, który w sumie wcale nie jest smaczny.

Akceptacja – czas się zaakceptować w 100%

Każdy człowiek jest piękny i to niezależnie jak wygląda, czy ile waży. Nie należy ulegać nierealnym standardom piękna, które tak naprawdę są tylko zasługą programów do obróbki zdjęć. Czas zaakceptować siebie takim jakim się jest. Dzięki temu rzeczywiście zdecydowanie lepiej poczujecie się w swojej skórze. Każdego dnia możecie stanąć przed lustrem i powiedzieć do siebie coś miłego. Na początek może wydawać się Wam to dziwne, ale gwarantujemy, że po jakimś czasie mózg będzie nadążał za słowami i poczujecie się zdecydowanie lepiej w swoim ciele. Wystarczy tak niewiele, by zyskać tak wiele.

Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę międzyzębową

Redakcja symbio.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

sposoby na nawilżenie i pielęgnację dłoni
Szampon stymulujący porost włosów
Jak wybrać odpowiednią szczoteczkę międzyzębową

Jesteś zainteresowany reklamą?