symbio.pl

Blog poświęcony tematyce ekologii i zdrowemu odżywianiu.

Beauty

Sposób na radzenie sobie z cienkimi włosami

Sposób na radzenie sobie z cienkimi włosami

Cienkie włosy to przede wszystkim problem natury estetycznej, który doskwiera głównie – choć nie wyłącznie – kobietom. Cienkie włosy obniżają pewność siebie, często są przyczyną wycofania i unikania kontaktów społecznych. Zwłaszcza obecnie, kiedy mass media promują nienaturalnie bujne i gęste włosy jako symbol urody i zdrowia, osoby borykające się z cienkimi włosami mogą czuć się nieatrakcyjne.

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z cienkimi włosami. Bazują one na metodach farmakologicznych i kosmetycznych oraz nowoczesnych uzupełnieniach włosów. Które rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie?

Przyczyny cienkich i rzadkich włosów

Niektórych natura hojnie obdarzyła bujnymi i gęstymi włosami, inni mają włosy znacznie cieńsze, a jeszcze inni na dodatek borykają się z problemem cienkich i rzadkich włosów. Często przyczyną takiego stanu rzeczy są uwarunkowania genetyczne. Włosy mogą się również przerzedzać w wyniku choroby lub łysienia androgenowego czy łysienia telgenowego.

Dolegliwości związane z kondycją włosów objawiają się na różne sposoby. Może to być zatrzymanie wzrostu włosów, w wyniku czego nie jesteśmy w stanie ich zapuścić do pożądanej długości. Mogą to być prześwity na szczycie głowy lub niewystarczająca objętość włosa, w efekcie czego nawet po zapuszczeniu włosów jest niewiele i nie wyglądają one na zdrowe.

Metody farmakologiczne i kosmetyczne

Wśród sposobów radzenia sobie z cienkimi i rzadkimi oraz przerzedzającymi się włosami dużym zainteresowaniem cieszą się metody farmakologiczne i kosmetyczne. Niestety, praktyka pokazuje, że przynoszą one poprawę na krótki czas, a w niektórych przypadkach okazują się wręcz nieskuteczne. Co wtedy?

Nowoczesne uzupełnienia włosów

Alternatywą dla terapii farmakologicznych i bolesnych zabiegów są nowoczesne uzupełnienia włosów, takie jak topper, tupet damski czy system CNC. Wszystkie te systemy adresują problem cienkich i rzadkich włosów, pozwalając na uzyskanie pożądanej objętości, gęstości, a nawet długości fryzury.

Za wyborem uzupełnień przemawia ich nieinwazyjny charakter. Jeśli są one dobrze dobrane pozostają absolutnie bezpieczne dla włosów naturalnych, jednocześnie zapewniając dyskretne rozwiązanie problemu. Co ważne, systemy te pozwalają uzyskać pożądaną objętość fryzury niezależnie do stopnia nasilenia problemu. Pod tym względem są rozwiązaniem dedykowanym dla każdego. Zależnie od specyfiki problemu oraz naszych indywidualnych oczekiwań możemy sięgnąć po produkty gotowe lub zlecić wykonanie systemu na zamówienie.

Na co zwrócić uwagę wybierając system włosów?

Oferta systemów włosów jest bardzo szeroka i zróżnicowana. To daje nam praktycznie nieograniczone możliwości doboru systemu do naszej urody, preferencji i specyfiki adresowanego problemu. Decydując się  na zakup konkretnego rozwiązania warto zwrócić uwagę na budowę systemu i jego przewiewność – im bardziej przewiewny, tym wygodniejszy w codziennym użytkowaniu. Ważny jest również sposób mocowania. Uzupełnienia włosów są mocowane przy pomocy klamerek lub klejone bezpośrednio do skóry głowy.

W celu zapewnienia naturalnego wyglądu należy również zadbać o odpowiedni dobór włosa. Włosy powinny być dobrane pod względem kolorystyki i struktury do włosów naturalnych, dzięki temu uzupełnienie pozostanie dyskretne, a my zachowamy pewność siebie w każdej sytuacji.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij