Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda odżywka do włosów

Odżywka na włosy – jak wybrać i jak używać?

Data publikacji 10 grudnia 2022

Zima jest okresem wyjątkowo trudnym dla naszych włosów. Zmienna temperatura, wilgoć oraz noszenie czapki nie sprzyjają pięknej fryzurze. Odżywka do włosów w tym momencie jest konieczna i nie możesz o niej zapominać. Jak wybrać najlepsze odżywki i jak ich prawidłowo używać?

Zobacz także: Co na pękające usta? Skuteczne sposoby na złagodzenie i zapobieganie

Jak wybrać najlepsze odżywki do włosów?

Odżywka na włosy musi być dobrana do rodzaju włosów, które mamy. Odżywka nawilżająca do włosów suchych powinna natłuszczać powierzchnię włosa i nawilżać. Najlepsza odżywka do włosów suchych to ta, która zawiera substancje takie jak gliceryna, kwas hialuronowy, fruktoza, miód, pantenol lub aloes.

Odżywka na włosy zniszczone powinna zawierać hydrolizowane proteiny owsa, jedwabiu, mleka, ryżu oraz kreatynę. Koniecznie jednak należy pamiętać, że należy używać jej na zmianę z innymi odżywkami, gdyż jej nadmiar może prowadzić do nadmiaru protein. Włosy wtedy będą szorstkie i sztywne.

Wybierając odżywki do włosów koniecznie należy unikać produktów, w skaldzie których znajdziemy parabeny, SLS czy alkohol. Warto szukać produktów, w których występują wyłącznie naturalne składniki.

Odżywka na włosy może być również dwufazowa. Są to preparaty, których pierwsza faza jest ciekła, a jej zadaniem jest wnikniecie w głąb włosa. Druga faza jest cięższa, a jej zadaniem jest poprawienie kondycji włosów. Są to najczęściej oleje lub silikony. Koniecznie trzeba pamiętać, by taką odżywkę wstrząsnąć przed użyciem.

Odżywka do włosów – jak ją używać?

Nie tylko wybór odpowiedniej odżywki do włosów ma znaczenie. Konieczne jest również odpowiednie jej zaaplikowanie na włosy. Oto kilka podstawowych zasad.

Odżywka na włosy powinna być używana po każdym myciu. Po kąpieli należy dokładnie zmyć szampon. Włosy należy osuszyć delikatnie ręcznikiem. Nie trzyj włosów ręcznikiem, gdyż końcówki mogą zostać połamane. Włosy są jednak dosyć delikatne.

Po wstępnym osuszeniu włosów można nałożyć odżywkę. Dlaczego nie należy nakładać odżywki na mokre włosy?

Nawet najlepsza odżywka do włosów suchych nie przywróci im pięknego wyglądu, jeżeli będzie rozcieńczana wodą. Osusz  włosy ręcznikiem, delikatnie ściskając włosy ręcznikiem.

Wiele osób chcąc uzyskać szybko dobre efekty, nakłada dużą ilość odzywki. Błąd! Większa ilość odżywki nie wzmocni efektu. Wprost przeciwnie. Odżywki należy nałożyć tylko tyle, by pokryć nią włosy. Należy również pamiętać, że nie ma potrzeby nakładać odżywki na skórę głowy.

Kolejnym krokiem jest spłukanie odżywki. Należy zrobić to bardzo dokładnie, by resztki odżywki nie pozostały na włosach. W przeciwnym razie włosy będą wyglądały nieświeżo. Ważne jest również, by nie używać gorącej wody. Letnia a nawet chłodna woda jest znacznie korzystniejsza dla włosów. Dzięki temu zwęzimy łuski włosów, które będą lśniące i gładkie.

Sprawdź: Jak powiększyć usta i uzyskać pełniejszy wygląd w prosty sposób

Pasta na kanapki: kilka przepisów na pyszny i szybkie smarowidło

Redakcja symbio.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?