Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Jaka pielęgnacja będzie odpowiednia dla cery z niedoskonałościami?

Jaka pielęgnacja będzie odpowiednia dla cery z niedoskonałościami?

Data publikacji 22 sierpnia 2023

Skóra nastolatków oraz osób dorosłych może być naznaczona niedoskonałościami, takimi jak zmiany trądzikowe, zaskórniki, widoczne, poszerzone pory, zaczerwienienia, pęknięcia. Sprawdź, jak pielęgnować ten rodzaj skóry, by zachwycała doskonałym nawilżeniem i jednolitością.

Skóra z niedoskonałościami – jak ją oczyszczać?

Przy cerze, zawierającej niedoskonałości bardzo istotne jest codzienne oczyszczanie. Dobierz preparat, który działa skutecznie, ale jednocześnie nie narusza bariery ochronnej naskórka. Cera, która posiada niedoskonałości nie musi być tłusta. Jeżeli masz skórę suchą lub mieszaną zadaj o jej dogłębne nawilżenie oraz zapobiegaj utracie wilgoci w jej głębokich warstwach. Żel, płyn lub pianka o właściwościach oczyszczających nie powinny zawierać alkoholu, który mógłby nadmiernie przesuszyć skórę. 

Jak pielęgnować skórę z niedoskonałościami, by zminimalizować ich widoczność?

Skóra, zawierająca niedoskonałości wymaga dokładnie dopasowanej pielęgnacji, odpowiadającej jej specyficznym potrzebom. Przede wszystkim należy odżywić ją od wewnątrz, dostarczając wartości odżywcze, nawilżające oraz budulcowe. Niezależnie od wieku dbaj o prawidłowy poziom kolagenu i elastyny, składników budulcowych, odpowiedzialnych za jędrność i gładkość cery. Dbaj o nawilżenie oraz oddychalność skóry by niedoskonałości, takie jak zmiany trądzikowe i zaskórniki nie zostały zablokowane. Stosuj kosmetyki, otwierające pory na czas oczyszczania, następnie normalizuj skórę z użyciem toniku i przygotuj ją na odżywienie i nawilżenie. Czy serum z niacynamidem jest skuteczne do cery z niedoskonałościami? Jak najbardziej. Skoncentrowana formuła 4%, zawartość niacynamidu pozwala ukoić skórę problematyczną, kwasy AHA i BHA odpowiedzialne są za złuszczenie, wygładzenie skóry i zwężenie porów. Dodatek węgla nie tylko barwi produkt na czarno, ale i oczyszcza oraz matuje. 

Jak dbać na co dzień o skórę z niedoskonałościami?

Stosowanie serum z niacynamidem i węglem pozwala kompleksowo pielęgnować skórę z niedoskonałościami. Jakie jest działanie serum z niacynamidem? Regularne użycie produktu zapewnia poprawę stanu skóry problematycznej już od pierwszego zastosowania. Po tygodniu regularnego użycia skóra zyskuje jednolity koloryt i mniejszą widoczność niedoskonałości, natomiast po 28 dniach stosowania niedoskonałości, w tym trudne do zwalczenia zaskórniki są niewidoczne, a pory wyraźnie zamknięte. Nie zapominaj o codziennym przygotowaniu skóry na pielęgnację, zapewniając jej właściwe oczyszczenie. 

Czy możliwe jest trwałe pozbycie się niedoskonałości skóry?

Przy konsekwentnej, właściwie dopasowanej do potrzeb skóry pielęgnacji na co dzień możliwe jest pozbycie się większości zanieczyszczeń, uszkodzeń oraz nierówności na skórze. W efekcie codziennego oczyszczania, dopasowanego do rodzaju skóry, tonizowania i nawilżania z dbałością o redukcję zmian już po miesiącu zauważysz różnicę w wyglądzie skóry. Stosowanie serum do skóry z niedoskonałościami zapewni Ci najskuteczniejszy rodzaj pielęgnacji, wymierzony w uszkodzenia i zanieczyszczenia. Ważne jest, by przy ich likwidacji kosmetyk dbał o nawilżenie i odżywienie. W zależności od stopnia zaawansowania zmian możliwe jest ujednolicenie kolorytu cery, wygładzenie i zamknięcie porów, powodujących efekt nierównej cery, trudnej do umalowania na co dzień i na wyjątkowe okazje. 

Materiał zewnętrzny

Pasta na kanapki: kilka przepisów na pyszny i szybkie smarowidło

Redakcja symbio.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?