symbio012Firmę SYMBIO POLSKA SP. z O.O. założyliśmy w 1998 roku. Widząc rozwój rynku żywności ekologicznej w Europie i w Stanach Zjednoczonych, doszliśmy do wniosku, że w Polsce mamy niepowtarzalną szansę na rozwój produkcji żywności ekologicznej.

Za nasz cel postawiliśmy sobie krzewienie świadomości ekologicznej zarówno wśród producentów jak i konsumentów.

Jest to nasza praca i pasja.

Początkowo cała produkcja trafiała na rynki zagraniczne. Dziś zrzeszamy ponad 300 rolników, którzy związani są z nami wieloletnimi umowami kontraktacyjnymi.

Produkty Symbio Polska S.A. sprzedajemy zarówno w Polsce jak i wielu krajach Unii Europejskiej (Wielka Brytania, Szwajcaria, Holandia, Francja, Dania) oraz w Stanach Zjednoczonych. W chwili obecnej jesteśmy jednym z największych światowych producentów ekologicznych truskawek, malin i porzeczek. Największe firmy przetwórcze, które zajmują się produkją ekologiczną wykorzystują nasze surowce.

Produkty Symbio skierowane są do konsumenta, który poszukuje towarów najwyższej jakości, nie tylko ze względu na smak ale również sposób ich wytwarzania i użyte składniki.

W asortymencie znajdują się: soki owocowe i warzywne, dżemy niskosłodzone i bezcukrowe, musli, warzywa konserwowe, produkty zbożowe oraz bakalie. Produkty te wprowadzane są do sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.