Od dawna wiadomo jak istotny wpływ na samopoczucie i zdrowie każdego z nas ma odpowiednio zbilansowane śniadanie tzw. organic food. Nie tylko dostarcza nam ono niezbędnej do rozpoczęcia prawidłowego funkcjonowania energii ale także za sprawą atrakcyjnego smaku i wyglądu wpływa na nasz dobry nastrój.

Wskazówki praktyczne dotyczące śniadania:

• Niezwykle istotny jest czas jaki upływa od przebudzenia do spożycia pierwszego posiłku; nie powinien on przekraczać 30 minut. Pamiętaj, że w czasie nocnego spoczynku wyczerpałeś rezerwy energii, zgromadzone w postaci glikogenu. Aby funkcjonować prawidłowo, musisz jak najszybciej uzupełnić „paliwo”.
• Bardzo ważna jest prawidłowa energetyczność ale również kompozycja porannego posiłku.
Powinien on zawierać: pełnowartościowe białko (mięso, jaja, mleko i jego przetwory), węglowodany złożone- najlepiej pochodzące z produktów zbożowych, opcjonalnie- dodatek tłuszczu, oraz warzywa.
• Nie powinien to być posiłek ciężkostrawny (zasobny w tłuszcze, smażony, z produktów wzdymających). Powinieneś łagodnie pobudzić swój przewód pokarmowy- tak aby mógł optymalnie pracować przez cały nadchodzący dzień.

Rozpocznij dzień z SYMBIO!

Przygotowaliśmy dla Ciebie zdrowe, smaczne i sycące, ekologiczne produkty śniadaniowe.
Jeżeli dzień chcesz rozpocząć zdrową słodyczą- sięgnij po nasze MUSLI (odesłanie do zakładki produktu). Zależnie od potrzeb i nastroju, możesz wybrać spośród czterech różnych kompozycji. Doskonale smakują z ciepłym i zimnym mlekiem, jogurtem, kefirem, maślanką a także bezlaktozowymi zamiennikami mleka.
Dietetyk radzi: Dopełnieniem zdrowego śniadania powinno być świeże warzywo.
Jeśli nie jesteś wielbicielem słodkich śniadań lub wolisz uzupełniać danie mleczno-zbożowe w samodzielnie dobrane dodatki smakowe- wybierz spośród propozycji PŁATKÓW ZBOŻOWYCH (odesłanie do zakładki produktu). W naszej ofercie znajdziesz mieszanki wielozbożowe oraz produkty jednoskładnikowe.
Dietetyk radzi: Smacznym pomysłem na zdrowe śniadanie jest koktajl mleczno-zbożowo-warzywny. Składniki: jogurt, kefir lub maślanka, ulubione płatki zbożowe, lubiane warzywo, np. starty ogórek (świeży lub kiszony), szczypta koperku.
Życzymy smacznego!